راحتی و زیبایی کفشی که می خواهید در روز عروسی استفاده کنید اهمیت زیادی داره و شما باید کفشی انتخاب کنید که بتونید در موقعیت های دیگری هم از آن 20161219_112820استفاده کنید، پس در انتخاب کفش عروسی این نکات رو در نظر بگیرید:

شما باید بتونید کفشتون رو چند ساعت تحمل کنید. ممکنه از یک کفش با پاشنه های خیلی بلند خوشتون بیاد ولی به یاد داشته باشید این کفش باید در روز عروسی از صبح تا شب پاتون باشه و با آن راه برید، عکس بگیرید و برقصید. همچنین با لباس عروس و روزی که همه متوجه شما هستند، بد راه رفتن شما صحنه قشنگی نخواهد بود.

حتی اگر لباس شما بلند باشه فکر نکنید کفشتون معلوم نیست. در حالت های مختلف وقتی نشستید یا راه میرید کفش شما مشخص میشه. اگر یک مدل کلاسیک و کمی به روز انتخاب کنید در فرصت های دیگر هم میتونید به راحتی از آن استفاده کنید.

کفشتون رو برای اولین بار در روز عروسی نپوشید. از چند هفته قبل آن را بخرید و در طول روز چند ساعت در خانه با آن راه برید تا هم نرم تر بشه و هم پاتون به کفش عادت کنه.

وقتی برای امتحان کردن لباس عروس میرید بهتره کفش رو با خودتون ببرید که خیاط بتونه قد لباس رو با توجه به پاشنه کفش درست کنه. پس بهتره قبل از اولین پرو کفش عروسیتون رو تهیه کرده باشید.

اگر برای کفشتون رنگ خاصی مدنظر دارید بهتره زودتر اقدام کنید تا اگر آن رنگ را پیدا نکردید فرصت کافی برای سفارش دادن کفش داشته باشید.

با توجه به اینکه عروسی شما در باغ یا تالار برگزار میشه کفش رو انتخاب کنید. اگر لازمه شما در باغ یا زمینی ناصاف راه برید کفشی انتخاب کنید که مناسب باشه.

در انتخاب کفش باید به آب و هوا هم توجه کنید. اگر در فصل سرد یا بارانی و برفی عروسیتون برگزار میشه از خریدن کفش های جلو باز و تابستانی صرف نظر کنید.

به رنگ لباس عروستون توجه کنید. طیف رنگ های روشن با هم فرق می کنند. نیازی نیست که کفش و لباس شما کاملاً یک رنگ باشند اما رنگ آن ها باید با هم متناسب باشد.

قبل عروسی حتماً ناخن های پاتون رو درست کنید. اگر ناخن شما بلند است ممکنه هر مدل کفشی برای شما راحت نباشه. همچنین برای کفش جلوباز ناخن های زیبا و مرتب جلوه بهتری خواهد داشت.

از چند روز قبل عروسی کفشتون رو بپوشید و راه رفتن با آن رو تمرین کنید.