سه نکته برای داشتن پوستی لطیف

زنانی که با وجود عیب های صورتشان زیبا جلوه می کنند زنانی هستند که می دانند پاک کردن تقویت کردن و غذا دادن رساندن مواد مغذی به پوست سه اصل اساسی برنامه مراقبت از پوست است .

برای این منظور به نکات زیر توجه کنید :

برای مالیدن کرم به صورت نوک انگشتانتان را با ملایمت و به صورت دایره وار از پایین به بالا روی صورت حرکت دهید تا کرم جذب پوست گردد. صورت را ماساژ دهید تا کرم جذب شود .

حدودا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا کرم کاملا جذب صورت شود. اجازه ندهید کرم بیش از ۲۰ دقیقه روی صورت شما باقی بماند زیرا پس از این مدت با عث جذب دوده و گرد و غبار می شود و ممکن است سبب انسداد منافذ پوست شود. برای پاک کردن کرم از یک تکه پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب استفاده کنید تا رطوبت پوست از بین نرود. حوله مخصوص صورتتان را تمیز و نرم نگه دارید.

هنگام خواب کرم روی صورتتان را پاک کنید و با کرم روی صورت به رختخواب نروید.

به عبارتی اگر از کرم های شب استفاده می کنید نیم ساعت قبل از خواب به صورتتان کرم بمالید.

۲۰ دقیقه صبر کنید تا کرم کاملا جذب پوست شما شود.

سپس به آرامی با یک تکه پنبه مرطوب صورتتان را پاک کنید.

مرطوب کننده پوست را فراموش نکنید.

اگر فقط قدرت خرید یک محصول بهداشتی را دارید یک مرطوب کننده ی خوب و مناسب بخرید.

دکتر روانارین استاد دانشگاه نیویورک و رییس انجمن جراحان پوست امریکا پس از این توصیه می گوید :

گاهی وقت ها پوست شما تنها چیزی که لازم دارد یک مرطوب کننده ی مناسب و یک شوینده ی ملایم است.پوست وقتی خشک است چروک ها را بیشتر و واضح تر نشان می دهد و باعث می شود آدم پیرتر به نظر برسد. به نظر متخصصان پوست اگر شما ۲۰ تا ۳۰ ساله باشید مرطوب کننده ها می توانند از پوست شما در مقابل پیری زود رس محافظت کنند در این سن و سال مرطوب کننده ها قادرند جایگزین بسیاری از محصولات بهداشتی و محافظتی پوست شوند.